بتونه یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که امروزه در رنگ‌آمیزی ساختمان مورداستفاده قرار گرفته و کاربردهای زیادی دارد. وقتی که صحبت از این محصول می‌شود معمولا یک سوال بسیار مهم مطرح خواهد شد و آن این است که فرایند تولید بتونه دقیقا به چه شکل است؟ به منظور تولید این محصولات از تجهیزات و دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود که هریک از آنها ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. برای این‌که بتوانید با فرایندی که برای تولید بتونه طی می‌شود آشنا شوید شما حتما باید این تجهیزات را نیز بشناسید.

به همین علت نیز در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این فرایند صحبت کرده و شما را کمی بیشتر با تجهیزات و قطعاتی که به منظور تولید بتونه مورداستفاده قرار می‌گیرند آشنا کنیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

تولید بتونه با ماشین آلات ماشین فام

متریال‌های موردنیاز برای تولید انواع بتونه

به‌منظور آشنایی با فرایند تولید بتونه ابتدا اجازه دهید تا با متریال‌هایی که برای تولید و ساخت هریک از انواع مختلف بتونه مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنا شده و اطلاعاتی و اطلاعاتی را در این زمینه به دست بیاوریم. از جمله انواع مختلف این بتونه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • بتونه چوبی: برای تولید و ساخت این بتونه‌ها از بافت‌های چوبی استفاده می‌شود. معمولا این بافت چوبی را با استفاده از متریال‌های روغنی کمی رقیق می‌کنند و همین موضوع نیز می‌شود تا این بتونه‌ها بتوانند خیلی راحت منافذ باز و درشت را بپوشانند.
  • بتونه‌های روغنی: این بتونه‌ها را می‌توان روی سطوح مختلف مورداستفاده قرارداد. از جمله متریال‌هایی که برای ساخت این بتونه‌ها استفاده می‌شود می‌توان به تینر، پودر بتونه، آب، مقداری رنگ روغنی و … استفاده می‌شود.
  • بتونه‌های پلاستیکی: برای ساخت بتونه‌های پلاستیکی از ترکیب پودر بتونه و رنگ‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.


حال که با انواع بتونه‌ها آشنا شدی و متریال‌های موردنیاز برای ساخت آنها را نیز آموختید زمان آن است که تجهیزاتی که برای ساخت این محصولات استفاده می‌شوند و خود فرایند تولید را نیز بیشتر بشناسید.

آشنایی با ماشین آلات استفاده شده برای تولید بتونه

یکی از مههم‌ترین نکاتی که باید در خصوص فرایند تولید بتونه به آن دقت داشته باشید این است که برای این کار معمولا از تجهیزات و دستگاه‌های خاصی استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین تجهیزات به کار رفته در این زمینه پرکن نیمه اتوماتیک است. این دستگاه‌ها به‌صورت نیمه اتوماتیک کار کرده و می‌توانند خیلی راحت مخزنی که برای تولید بتونه استفاده می‌شود را پر کنند. از طرف دیگر امروزه از میکسر سه محوره نیز برای تولید بتونه‌ها استفاده می‌شود.

این میکسرها به شکلی طراحی شده‌اند که خیلی راحت می‌توانند مواد و متریالی که برای ساخت بتونه مورداستفاده قرار می‌گیرند را با یکدیگر ترکیب کرده و نتیجه نهایی را به وجود بیاورند. یکی از ویژگی‌های مهم این میکسرهای سه محوره این است که خیلی راحت می‌توانند عملیات ترکیب کردن را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهند. دلیل اصلی این موضوع این است که عملیات ترکیب کردن در این میکسرها در سه جهت و محور مختلف صورت می‌گیرد.

همین موضوع نیز باعث می‌شود تا کیفیت بتونه تولید شده به میزان زیادی افزایش پیدا کند. پرس هیدرولیک از دیگر تجهیزات پرکاربردی است که امروزه برای تولید بتونه مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌های پرس برای پرس‌کردن نهایی بتونه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. استفاده از آنها باعث می‌شود تا بتونه تولید شده در نهایت به غلظت مدنظر شما برسد.

فرایند تولید بتونه به چه شکل است؟

برای این‌که بتوانید درک بهتری از فرایند تولید بتونه به دست بیاورید در اولین قدم باید دقت داشته باشید که تمامی ماشین آلات موردنیاز شما به منظور انجام این کار حتما باید آماده باشند. در مرحله بعدی شما باید تمامی متریال‌ها و موادی که به منظور تولید بتونه نیاز دارید و در بخش‌های قبلی درباره آنها صحبت کردیم را آماده کرده و در داخل دستگاه‌های میکسر قرار دهید. برای انجام این کار شما می‌توانید از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پرکن استفاده کنید که دقیقا به همین منظور طراحی شده‌اند.

پس از این‌که متریال‌ها در داخل دستگاه‌های میکسر قرار گرفتن زمان آن می‌رسد که شما این دستگاه‌ها را روشن کنید. با روشن‌کردن این دستگاه‌ها متریال شما با یکدیگر ترکیب شده و پس از مدتی به‌صورت یکنواخت در می‌آیند. وقتی که به این حالت رسیدند زمان آن است که غلظت آنها را امتحان کنید. برای بررسی غلظت نیز می‌توانید از تجهیزاتی که در این زمینه وجود دارند. در صورتی که غلظت همان غلظت مدنظر شما بود می‌توانید خیلی راحت بتونه‌های تولید شده را بسته‌بندی کنید.

نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که بعد از طی شدن فرایند تولید بتونه شما نیازمند این خواهید بود که حتما تجهیزات و ماشین‌آلات خود را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود تا تجهیزات شما آماده شروع یک فرایند جدید به‌منظور تولید بتونه باشند.

تولید بتونه با ماشین آلات ماشین فام

خرید تجهیزات و ماشین‌آلات موردنیاز برای تولید بتونه

یکی از مهم‌ترین اصولی که در فرایند تولید بتونه باید به آن دقت داشته باشید داشتن ماشین‌آلات و دستگاه‌هایی است که کیفیت مناسبی دارند و می‌توانند بهترین عملکرد را نیز به شما ارائه دهند. به همین علت هم شما باید توجه ویژه‌ای به خرید این ماشین‌آلات داشته باشید. در اولین قدم سعی کنید محصولات و ماشین‌آلاتی را خریداری کنید که عملکرد و کیفیت خوبی داشته باشند و توسط برندهای معتبر نیز تولید شده باشند. برای آشنایی با این برندها می‌توانید از خدمات ارائه شده در سایت و مجموعه ما استفاده کنید.

از طرف دیگر پیش از خرید ماشین آلات تولید بتونه حتما باید ویژگی‌ها و مشخصات فنی آنها را نیز بررسی کنید. به این ترتیب می‌توانید با اطلاعات کاملی این روند را طی کنید. توجه داشتن به قیمت نیز نکته مهم دیگری است که می‌تواند در خرید این ماشین‌آلات مهم باشد. از جمله عواملی که روی قیمت این ماشین‌آلات تاثیرگذار هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برند سازنده
  • نوع و مدل دستگاهی که قصد خرید آن را دارید
  • مشخصات فنی محصولی که قصد دارید آن را بخرید


سخن پایانی

فرایند تولید بتونه یک فرایند ساده و در‌عین‌حال با نکات ریز است که یادگیری آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین بتونه‌ها را تولید کنید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد تولید بتونه دارید یا این‌که قصد خرید ماشین‌آلات لازم برای این کار را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده در مجموعه ما نیز بهره‌مند شوید.

خانه فروشگاهتماسدرباره ی ما